Ranking filmów o superbohaterach

Jestem wielkim fanem filmów o superbohaterach. Postanowiłem w końcu uporządkować swoje oceny i przemyślenia. Tak oto powstał mój ranking filmów o superbohaterach.

Nie chodzi tu jedynie o herosów z filmów Marvela czy DC. Pojawią się tu postacie z produkcji innych stacji. Warto też wyjaśnić, kim jest superbohater. To fikcyjny bohater filmów, książek lub komiksów zwalczający zło. Wikipedia mówi, że termin ten spopularyzowali Joe Shuster i Jerry Siegel, którzy stworzyli postać Supermana. To najczęściej osoby z fantastycznymi mocami, ale mogą to być też osoby pozbawione takich mocy, takie jak Batman czy Iron Man.

Ranking filmów o superbohaterach

1. Mroczny Rycerz

To, co z tym filmem zrobił Nolan, a doprawił Ledger to wow. Absolutny top topów. Produkcja, która przez wyraziste postacie, porządną fabułę po prostu miecie. Film jest utrzymany w mrocznym tonie. Nolan wprowadził jednego z najciekawszych przeciwników Batmana. Nie tylko pokazał psychopatę Jokera, ale pokazał dylematy bohatera historii i ducha Gotham.

2. Logan

O „Loganie” pisałem: Idealna mieszanka brutalności, aktorstwa, historii, klimatu, emocji. Tak można by podsumować film „Logan: Wolverine”. Zdania nie zmieniłem!

3. Strażnicy Galaktyki

I’m Groot! Jeden z pierwszych filmów, który wprowadzał do świata superbohaterów sporo luzu. Widz nie musiał wybierać, czy komuś kibicuje, rozważać nad jakimiś dylematami. Po prostu miał się dobrze bawić 🙂

4. Deadpool

Jeśli Strażnicy Galaktyki mieli luz, to Deadpool miał dodatkowo mega brutalność, a humor na jeszcze wyższym poziomie. Jak to się mówi… było grubo i czasami po bandzie.

5. Mroczny Rycerz Powstaje

Poziom zajebistości tego filmu jest wprost proporcjonalny do moich oczekiwań, wobec niego. „Mroczny rycerz powstaje” to piękne zakończenie fantastycznej trylogii.

6. Defendor

Jeden z moich ulubionych aktorów – Woody Harrelson, który wciela się w postać niezdarnego bohatera – Defendora. Woody gra perfekcyjnie postać, która ma piękne intencje, dużo wewnętrznej siły i odwagi.

7. Punisher

Wiem, że Punisher z 2004 roku zebrał sporo słów krytyki, ale… olać to. Totalna rozwałka. Mi się to podobało i z chęcią wracam do tego filmu. I nie mogę się doczekać serialu!

I dalej…

8. Iron Man

9. Scott Pilgrim kontra świat

10. Robocop – mam mega sentyment do tej serii. Stare, ale jare!

11. Avengers (2012)

12. Powrót Batmana

13. Thor

14. Iron Man 3

15. Doktor Strange

16. Ant-Man

17. X-Men: Pierwsza klasa

18. Niesamowity Spider-Man

19. Batman: Początek

20. Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie

21. Superman II

22. Avengers: Czas Ultrona

23. Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

24. Legion Samobójców – bawiłem się dobrze, więc doceniam!

25. Spider-Man (2002)

BONUS! Daredevil (serial) – Daredevil w wersji serialowej był tak dobry, że bije na głowę niektóre filmy. W tym filmowego Daredevila! 🙂